ПРЕСРЕЛІЗ
Цього тижня суди різних інстанцій розглянуть позови Фонду гарантування вкладів до пов’язаних осіб 13 банків, причетних до заподіяння збитків банкам та/або його кредиторам, у тому числі до їхніх власників. Це позови як у господарських, так і у кримінальних провадженнях.
Зокрема:
- 07 червня Вищий антикорупційний суд продовжить розгляд позову Фонду гарантування вкладів про відшкодування шкоди у розмірі 5,57 млрд грн у межах кримінального провадження проти колишнього Голови правління ПАТ «РЕАЛ БАНК» (справа №991/1684/22).
І фактично паралельно у Голосіївському районному суді міста Києва відбуватиметься підготовче судове провадження у ще одній справі (757/50805/19-к) за позовом Фонду до пов’язаної особи «РЕАЛ БАНКУ» на суму 3,96 млрд грн.
Як відомо, під час здійснення процедури ліквідації цього банку було встановлено, що основною причиною його неплатоспроможності стало надання завідомо збиткових кредитів на мільярди гривень компаніям, що входили до групи компаній, пов’язаних з власником «РЕАЛ БАНКУ» Сергієм Курченком. За виявленими фактами Фонд спрямував низку заяв до правоохоронних органів, що лягли в основу відповідних кримінальних справ. Частина фігурантів були оголошені в міжнародний розшук.
- 07 червня Голосіївський районний суд м. Києва продовжить розгляд по суті одного з позовів Фонду проти пов’язаних осіб ПАТ «БАНК «МИХАЙЛІВСЬКИЙ» на суму 202,2 млн грн у межах кримінального провадження, фігурантами якого є, зокрема, колишній Голова правління Банку та інші високопосадовці Банку, що мали вплив на його кредитну політику (справа №757/57484/18-к)).
Нагадаємо, під час виведення з ринку ПАТ «БАНК «МИХАЙЛІВСЬКИЙ» було виявлено, що перед визнанням Банку неплатоспроможним у ньому було здійснено низку махінацій, зокрема: виведення кредитного портфелю з банку шляхом фіктивних проводок, придбання фіктивних прав вимоги на грошові кошти за договорами з продажу «сміттєвих» цінних паперів, видача незабезпечених кредитів фіктивним фірмам тощо.
- 08 червня у Північному апеляційному господарському суді продовжиться розгляд апеляційних скарг з процесуальних питань у рамках справи № 910/268/23 за позовом Фонду проти власника ПАТ «БАНК «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго на 46 млрд грн.
Нагадаємо, головною причиною неплатоспроможності Банку та нестачі коштів для повного розрахунку з його кредиторами стали значні збитки від схемного виведення коштів шляхом кредитування пов’язаних з власником Банку компаній. Ці компанії не повернули отримані кредити та у більшості виявились неплатоспроможними.
Нагадаємо, кошти, стягнені з осіб, причетних до виведення активів з банків, спрямовуються на розрахунки з кредиторами цих банків, а також державі за позиками, що були надані у 2014-16 рр. для здійснення гарантованих виплат вкладникам близько 100 банків.